Co robi premier? Rządzi? czy wali - harata w gałę? O premierze jakiego Państwa mowa?

Co robi premier? Rządzi?Co robi premier? Rządzi? czy wali - harata w gałę?? A wiesz jakiego premiera mam na myśli? A może się mylisz, a może wcale nie chodzi o Premiera Togo?

Pytanie Co robi Premier? - zadaje sobie zapewne wiele osób. Premier zadań ma wiele, wśród nich moim zdaniem najważniejsze to:

Co robi premier rządu? - Rządzenie krajem

Określenie kolokwialne i bardzo mało konkretne, a także strasznie nudne. Kto by się zajmował takimi pierdołami?! Więc odpuśćmy sobie rządzenie krajem i idźmy dalej, zagrajmy w gałę lub walmy w gałę .. albo ..

 

Co robi premier rządu? - Zarządzanie podległymi ministrami i granie z nimi w gałę cheeky

Co robi premier? Rządzi? czy wali - harata w gałę? O premierze jakiego Państwa mowa?Oj, jest co robić, każdy minister zajmuje się czymś innym, niektórzy tym samym, a inni sami nie wiedzą za bardzo czym się zajmują, więc zajmują się sami sobą albo różnymi dziwnymi rzeczami: kolekcjonują zegarki, kupują drogie wina, meble, samochody, "idą po kibiców", choć szkoda, że nie poszli i nie doszli bo może

jakby jeden z drugim po gębie dostali,

toby ludzkie sprawy trzeźwiej oceniali.

Ogarnięcie chaosu ministerialnego to kuuupa ciężkiej roboty. Szczególnie jak stawają okoniem lub gówininem (coś Wam się kojarzy? i słusznie :) ).

 

Co robi premier rządu? - Zarządzanie podległymi ministrami i granie z nimi w gałę cheeky

No i przy okazji trzeba nieco wszystkim polizać d.. (czwórkę), no bo przecież koalicjant za friko w koalicji nie siedzi, a z samych rodzinnych premii w firmach państwowych – nie wyżyłby. I nie ma się co dziwić, no bo jak tu utrzymać rzeszę polityków, ich rodzin, znajomych, rodzin znajomych, znajmowych rodzin znajomych, itd.?

Zapanować nad tymi wszystkimi premiami  ..-  ach, szacun dla Premiera. Tutaj w szczegóły się nie wdawajmy, bo jeszcze przy okazji wyszłyby jakieś partyjne brudy – zegarkowe, premiowe, hazardowe, itd.

Oto kolejne zadanie premiera.

Co robi premier rządu? – Nadzorowanie kontaktów z zagranicą

W naszym przypadku sprowadza się do czynności udawania pozornych stanów ciała i ducha:

* lizusostwo - lizanie pewnych części ciała unijnym dygnitarzom, szczególnie szczodrze obdarzonej Angeli i równocześnie udawanie, że wspólnie z kilkoma jeszcze równie mało znaczącymi państewkami mamy cokolwiek do powiedzenia względem wielmożów unijnych

* nadymanie się w trakcie kontaktów z rosyjskim niedźwiedziem, a zaraz potem spuszczanie powietrza i proszenie o gaz, a nie lepiej łupkiem ich?

* unikanie rasistowskich gestów względem przyjaciół zza oceanu, choć tak z drugiej strony „przyjaciele” to może za mocne słowo? Przecież ciągle nie chcą nas widzieć na swojej ziemi ..

Nie odpowiadając na powyższe pytanie, przechodzimy do pozornie najważniejszego zadania premiera, choć w rzeczywistości jedynie co 4-y lata jest to ważne.

Co robi premier rządu? – Sprostanie oczekiwaniom rodaków.

Koń by się uśmiał!! He, he, he, ha, ha, ha. Jeszcze się taki Premier nie narodził, który by potrafił dogodzić swoim rodakom. Ale trzeba też przyznać, że trudno dogodzić rodakom, jeżeli jedynie przez kilka miesięcy na 4 lata stara się zadowolić jak największą rzeszę rodaków i to zwykle poprzez igrzyska i kiełbasę wyborczą.

Płynnie przechodzimy do najważniejszego zadania premiera.

Co robi premier rządu? – Kopanie się z koniem!

Już spieszę z wyjaśnieniami. Przysłowiowym koniem jest oczywiście opozycja. Zasady pracy premiera odnośnie kontaktów z opozycją są dwie:

* dokopać – szczególnie mocno tuż przed wyborami

* nie dać sobie w kaszę dmuchać, tylko opozycję mocno d..ać (każdy sam sobie skrót po swojemu rozszyfrowuje :) )

A wszystko to dla słupków, jak im coś rośnie to nam spada. W przyrodzie nic nie ginie ;).

 

Co robi premier? Rządzi? czy wali - harata w gałę? O premierze jakiego Państwa mowa?

Czy premier coś jeszcze robi? Tak zawodowo? Komentarze mile widziane ;).

Zobacz w bocznym menu podobne artykuły do: Co robi premier? Rządzi? czy wali - harata w gałę? O premierze jakiego Państwa mowa?

Grupa: 
Not a group

Struś Inteligent o związkowcach i politykach

Struś Inteligent o związkowcach i politykach poswojsku.com.pl oraz na naszym kanale: youtube.com/user/poswojsku/videos
 

Prezes Jarek zaginął- humor Okiem Strusia

Struś Inteligent o Prezesie Jarku poswojsku.com.pl oraz na naszym kanale: youtube.com/user/poswojsku/videos