Kontrola urzędnika u przedsiębiorcy kogo i co kontroluje urząd

Kontrola urzędnika u przedsiębiorcy kogo i co kontroluje urząd

Doradzając polskim przedsiębiorcom, niejednokrotnie spotykałem się ze śmiesznymi z mojego punktu widzenia, a tragicznymi z punktu widzenia firm i przedsiębiorców – kontrolami urzędniczymi. Ponieważ takie kontrole niejednokrotnie pokazywały brak elementarnej wiedzy i podstaw człowieczeństwa – postanowiłem o kilku z nich opowiedzieć.

W ciągu kilku miesięcy, do jednej z łódzkich firm kontrolerzy (zawsze ta sama para) przychodzili systematycznie co kilka miesięcy. Mimo że nic bardzo złego w trakcie kontroli u przedsiębiorcy i w firmie nie znaleźli – swoje wizyty – kontrole systematycznie powtarzali.

 

Kontrola urzędnika u przedsiębiorcy kogo i co kontroluje urząd

Podczas kolejnej kontroli przedsiębiorca nie wytrzymał i zapytał kontrolerów:

- Drodzy Państwo, jak to jest, że do mnie uczciwego człowieka przychodzicie z kontrolami od kilku lat – systematycznie. Mimo że nic złego nigdy podczas kontroli nie zostało znalezione. A tymczasem nieopodal, niemalże naprzeciwko mojej firmy istnieje firma  - przekręt, taka mała mafia i chyba cała Łódź o ty wie. Dlaczego tam nie pójdziecie na kontrolę?

Na taki anty kontrolny tekst urzędnik ze stoickim spokojem odpowiedział:

- Drogi Pani przedsiębiorco, do Pana przychodzimy na kontrolę systematycznie, bo Pan jest uczciwy a Pana firma nie robi żadnych przekrętów. Tam naprzeciwko nie pójdziemy bo tam jest jak sam Pan zauważył jest firma-przekręt – prawie mafia! A my przecież też mamy swoje rodziny i się o nie boimy. Właśnie dlatego jesteśmy na kontroli i będziemy na kontroli u Pana, bo jesteś Pan uczciwy człowiek i przedsiębiorca.

 

Kontrola urzędnika u przedsiębiorcy kogo i co kontroluje urząd

 

Czy coś więcej można dodać w sprawie kontroli urzędnika w firmie? A jaki ciekawy wniosek nasuwa się analizując opisane kontrole i podejście urzędnika? No proszę, kto odważy się powiedzieć co zrobić, aby uniknąć kontroli? No i pytanie ostatnie odnośnie kontroli urzędów: komu jest do śmiechu z opisanego powyżej podejścia do kontroli przez urzędników i nasze urzędy? cool

Macie pomysły –piszcie: autor@poswojsku.pl .

 

Zobacz podobne artykuły do: Kontrola urzędnika u przedsiębiorcy kogo i co kontroluje urząd

Grupa: 
Not a group

Struś Inteligent o związkowcach i politykach

Struś Inteligent o związkowcach i politykach poswojsku.com.pl oraz na naszym kanale: youtube.com/user/poswojsku/videos
 

Prezes Jarek zaginął- humor Okiem Strusia

Struś Inteligent o Prezesie Jarku poswojsku.com.pl oraz na naszym kanale: youtube.com/user/poswojsku/videos