Rada gabinetowa – co to jest - radzić a nie czynić, grunt to nie szkodzić a się pokazać- a jak żyć Panie?

Wielka Rada Gabinetowa - jak żyć Panie - radzić a nie czynićCiężko się zastanawiałem co to jest ta nasza rodzima Rada Gabinetowa. Z jednej strony jest organem ponoć konstytucyjnym, z drugiej strony rada jest organem olewanym (tylko proszę bez skojarzeń typu: organ – lać - .., itd. ). Dla mnie to wygląda tak: jak premier i ministrowie i cholera wie kto jeszcze, chcą się pokazać z prezydentem, więc wzywają na światło dzienne pojęcie: Rada Gabinetowa.

 

Rada gabinetowa – co to jest - radzić a nie czynić, grunt to nie szkodzić a się pokazać-  a jak żyć Pani premier?

A z kolei opozycja, a szczególnie jej prezes - ponieważ chce się pokazać w mediach, ale nie chce w towarzystwie prezydenta, więc mówiąc slangiem młodzieżowym: „olewa dość systematycznie spotkania Wielkiej Rady”. Ot, taki nasz grajdołek poswojsku J .  Czyli - pozwolę sobie sparafrazować tytuł: Rada gabinetowa to organ działający wg zasady: radzić a nie czynić, grunt to nie szkodzić a się pokazać.

 

Rada gabinetowa – co to jest - radzić a nie czynić, grunt to nie szkodzić a się pokazać-  a jak żyć Pani premier?

Tak się jeszcze zastanawiam: za czyje pieniądze ta rada jest organizowana? Czy aby nie za nasze? To może ktoś wie, co zrobić, żeby z moich podatków odjąć koszty spotkań tych sympatycznych Panów i Pań u władzy? I czy za spotkania są wypłacane kolejne premie dla urzędników naszych wielmożów?

No i dochodzimy do kolejnej puenty odnośnie rady gabinetowej czy jak ja wolę wielkiej rady: przecież oni nam pokazują jak żyć! Był taki Pan kiedyś co w trakcie kampanii zapytywał: Jak żyć? Panie premierze jak żyć? I już nie trzeba odpowiadać zgodnie ze stanowiskiem polskiej służby zdrowia i ZUS: „Żyć proszę jak najkrócej”. No bo właśnie spotkania pokazują jak żyć: radzić a nie czynić i brać za to nasze podatki – człek się wówczas nie stresuje i żyje dłużej i spokojniej i w komfortowych warunkach. Szkoda, że jedynie do kolejnych wyborów ;(.

 

Zobacz w menu podobne artykuły do: Rada gabinetowa – co to jest - radzić a nie czynić, grunt to nie szkodzić a się pokazać-  a jak żyć Panie?

Grupa: 
Not a group

Struś Inteligent o związkowcach i politykach

Struś Inteligent o związkowcach i politykach poswojsku.com.pl oraz na naszym kanale: youtube.com/user/poswojsku/videos
 

Prezes Jarek zaginął- humor Okiem Strusia

Struś Inteligent o Prezesie Jarku poswojsku.com.pl oraz na naszym kanale: youtube.com/user/poswojsku/videos