Pieniądze unijne na polskie drogi, łapówki, zmowa cenowa a zdziwienie unijnych urzędników

Pieniądze unijne na polskie drogi, łapówki, zmowa cenowa a zdziwienie unijnych urzędników

Urzędnicy z Unii są dziwni – chcą nam zabrać kasę unijną na polskie drogi a może nawet na rozwój Polski wschodniej. I to za co? Że niby były plany zmowy cenowej? Że ktoś wziął łapówkę za coś co inny wygrał? I niby co dziwnego w tym, że łapówki poszły w ruch w naszym kraju? Przecież to nasza norma społeczna. Wzięli nas do Unii to niech szanują tradycyjny sposób bycia porządnego Słowianina.

 

Pieniądze unijne na polskie drogi, łapówki, zmowa cenowa a zdziwienie unijnych urzędników

Wyjaśnię – jak urzędnicy z UE znają polski – niech przeczytają pilnie i wezmą poprawkę na nasz styl bycia i życia – a po słowiańsku jest tak:

  1. Chcesz nie dostać punktów podczas kontroli – dajesz łapówkę – wystarczy nawet kura czy parę złotych na flaszeczkę.
  2. Chcesz dostać pozwolenie z urzędu np. na jakąś budowę – dajesz łapówkę – tutaj kwota ponoć nie jest już aż tak wielka jak w poniższym przypadku szanowanych społecznie przedstawicieli służby zdrowia, wiadomo urzędnik w typowym urzędzie niżej stoi od lekarza więc mniej bierze.
  3. Chcesz być zoperowany w szpitalu zanim umrzesz – dajesz łapówkę – raczej sporawą kwotę.
  4. Chcesz dostać dobrą pracę w urzędzie – dajesz łapówkę – nie za dużą – raptem kilka procent swojego wynagrodzenia albo nawet jedynie premię. Swoją drogą długo nie rozumiałem dlaczego przełożeni tak hojnie dają premie w urzędach państwowych swoim podwładnym –ale teraz już wiem! Dla procentu!
  5. Chcesz wygrać przetarg – dajesz .. – tak, tak, nie bez powodu szefowie wielkich korporacji mówią w Polsce: ważne żeby wygrać przetarg, a potem nasi prawnicy zastanowią się jak otrzymać wystarczającą kwotę pozwalającą na jego realizację
  6.  

Pieniądze unijne na polskie drogi, łapówki, zmowa cenowa a zdziwienie unijnych urzędników

I co urzędniku unijny zdziwiłeś się? A u Was w tzw. Starej unii to niby jest / było lepiej? A Grecy, Włosi i inne nacje południowe? A w Niemczech to co, Prezydent nie brał?

I po co było wstrzymywać te miliardy na drogi? Nie lepiej było się z nami dogadać? I Wy byście mieli i My, jako rzeczą nasi sąsiedzi: Tisze jedziesz – dalsze zajedziesz, a my na to: Jak posmarujesz – daleko zajedziesz.

 

Zobacz podobne artykuły do: Pieniądze unijne na polskie drogi, łapówki, zmowa cenowa a zdziwienie unijnych urzędników

Grupa: 
Not a group

Struś Inteligent o związkowcach i politykach

Struś Inteligent o związkowcach i politykach poswojsku.com.pl oraz na naszym kanale: youtube.com/user/poswojsku/videos
 

Prezes Jarek zaginął- humor Okiem Strusia

Struś Inteligent o Prezesie Jarku poswojsku.com.pl oraz na naszym kanale: youtube.com/user/poswojsku/videos