Okiem Strusia - Struś Inteligent zabawnie o Polsce i Polakach

Okiem Strusia - Struś Inteligent zabawnie o Polsce i Polakach

Witajcie drodzy internauci! Przedstawiam nową serię poswojsku: OKIEM STRUSIA. Jest to cykl zabawnych wypowiedzi dotyczących polskiej sceny politycznej, społecznej i gospodarczej. Struś Inteligent, bo tak się nazywa może i nie jest zbyt inteligentny, ale zauważa wiele ciekawych wydarzeń, komentując je w charakterystyczny dla siebie, zabawny sposób.

 

Okiem Strusia: NAUCZYCIELE NIEROBY?

Nauczyciele, oni to ciężko pracuję. Oczywiście poza świętami , dniami wolnymi przed świętami, dniami wolnymi po świętach. Aaa! I nie pracują jeszcze w wakacje i w ferie. Wychodzi na to, że ciężko pracują jakieś .. 8 miesięcy w roku.

Nie na moją strusią głowę pojąć jak to jest, że płacą im za 12 miesięcy a pracują tylko 8? A Wy to rozumiecie?

 

Okiem Strusia: GÓRNICY ROZRABIAJĄ?

Górnicy to mają dobrze! Fakt, ciężko pracują, dopóki mają 13-ki, 14-ki, dopłaty, deputaty i cholera wie co jeszcze. A jak im się coś nie podoba: ogłaszają że musi być po ichniemu lub rozpiep .. całą Polskę z Warszawą na czele. Fajnie jest tak trząść całą Polską! Też bym chciał, ale mam za słabe skrzydełka do takiej pracy J.

 

Okiem Strusia: OGŁOSZENIE: BARDZO DOBRA PRACA – SZEF ZWIĄZKOWIEC

Szukasz bardzo dobrze płatnej pracy? Robisz co chcesz. Obijasz się lub udajesz, że pracujesz. Masz świetne wynagrodzenie. Nigdy Cię nie zwolnią. I masz tylko jedno  zadanie: DOKOPAĆ PRACODAWCY! Jeżeli taka praca pasuje dla Ciebie bo jesteś nieukiem, leniem i kochasz rozrabiać – zgłoś się na szefa związków zawodowych w około państwowej firmie. Dożywotnie lenistwo i emerytura na koszt podatników – gwarantowane!

 

PANI PREMIER LICZY

Górnicy: 2 miliardy, nauczyciele - około miliarda, pocztowcy, kolejarze – kolejny miliardzik. Urzędnicy? A to nasi. Kolejne parę miliardzików plus ze dwa miliardziki na premie. Efekt? Hurrra, kolejne wybory wygrane. A kolejny premier? Jak to spłaci? A kogo w rządzie to k.. obchodzi?

 

Okiem Strusia: DONALD MARZYŁ I SPIERNICZYŁ

Taki Donald to ma dobrze. No, wiecie który? No, chyba, że nie ten od myszki. Myszkę to on do niezłego burdelu wstawił. Wchodzi ona do swojego nowego gabinetu, a tam pod dywanem: górnicy, związkowcy, marszałek, i wiele innych trupów. Na szczęście ma te psiapsiółki do pomocy. Bo jakby nie one ..  A Donald - co zrobił? Trzeba przyznać – zachował się jak każdy rozsądny Polak – spierniczył za pracą na zachód!

Film animowany: Donald spierniczył? - koniecznie musisz go obejrzeć :). Gwarantowana strusia zabawa ;) !

Produkcja i wykonanie filmu: Donald spierniczył? - Agencja Kreatywna poswojsku - www.poswojsku.eu

 

Okiem Strusia: OGŁOSZENIE: PREZES ZAGINĄŁ

 Oglądam telewizję, słucham radia, a tam nic. Stęskniłem się za moim ulubionym prezesem.

Jarku kochany gdzie jesteś, ach gdzie?

Bez Ciebie już nie jest w mediach tak zabawnie

Nikt się tak pięknie jak Ty nie uśmiecha

Z trudem trzymam swojego bebecha

Pękam do rozpuku gdy grzmisz na opozycję

I mam ochotę pójść wówczas na policję

A niech mnie zamkną Strusia nieszczęsnego

Który nie do końca docenia prezesa wielkiego

 

Zobacz w menu podobny artykuł do: Okiem Strusia - Struś Inteligent zabawnie o Polsce i Polakach