Najważniejsze wydarzenia z historii Polski historia Polski na wesoło

historia Polski na wesoło: 966 r. Chrzest Polski - HISTORIA NA WESOŁO

Najważniejsze wydarzenia z historii Polski historia Polski na wesoło

Chrzest Polski to coś jakby koronacja państwa Mieszka I czyli w sumie całej ówczesnej Polski. Niestety ta część historii Polski, okupiona została przez Mieszka ślubem z nie największej urody (czytaj: bardzo brzydką ) Czeszką Dobrawą, bo czy ktoś widział ładną Czeszkę (taka jedna Martina mi się przypomina - Dobrawa mogła być podobna :)). Z drugiej strony mogło być gorzej, bo jakby Mieszko wyszedł za Niemkę, to ... ho, ho, ho, to by była dopiero historia: zimna, brzydka i apodyktyczna (to słowo na a użyłem bez większego zrozumienia, ale mam nadzieję, że Tobie to nie przeszkadza ;) ) :).

Najważniejsze wydarzenia z historii Polski- historia Polski na wesoło

historia Polski na wesoło: 1025 r. koronacja pierwszego króla Polski

Koronacja królewska Bolesława Chrobrego, ja bym rzekł niezbyt rodzinnego. Bo o ile ojca to jeszcze Bolek szanował, to już macochę i swoich przyrodnich braci po prostu wygnał. W sumie może i dobrze bo przecież mógł ich tak po królewsku: otruć, powiesić, zasiepać, a on tylko ich wygnał :).

historia Polski na wesoło:1138 r. podział Polski na dzielnice

No i zaczęło się! Jakie to polskie, taka typowa polska historia. Totalne podzielenie! Podział kraju, skąd to znacie. A teraz to niby jest lepiej. My stoimy tutaj a oni tam, gdzie stało ZOMO. Przykre, ale jak widać historia się powtarza, wciąż jesteśmy podzieleni ..

Najważniejsze wydarzenia z historii Polski historia Polski na wesoło

Swoją drogą ciekawe jaka historia się z tym wiąże?

Najważniejsze wydarzenia z historii Polski historia Polski na wesoło

CIĄG DALSZY HISTORII POLSKI - zapraszam już wkrótce :)

Zobacz w bocznym menu podobne artykuły do: Najważniejsze wydarzenia z historii Polski - historia Polski na wesoło

Europejskie stereotypy Polak Niemiec Rusek Czech - stereotypy na wesoło :).

Europejskie stereotypy - stereotypy o mieszkańcach UE i stereotypy o krajach Unii Europejskiej - stereotypy na wesoło :). poswojsku.com.pl oraz na naszym kanale: youtube.com/user/poswojsku/videos