Łódzka depresja Łódź brudne, szare miasto nie do życia?

Łódzka depresja Łódź brudne, szare miasto nie do życia?

Wyjechałem dość wcześnie, więc za kierownicą lekko przysypiałem. Do momentu, aż wjechałem bliżej centrum Łodzi, Sienkiewicza – nagła pobudka dla zmysłów, brudne odrapane budynki, kamienice z odpadającymi tynkami, Łódź – Traugutta, brud, papierki na ulicy, ciężkie szare powietrze. Dziury na łódzkich ulicach, choć to akurat jest normą chyba w całej Polsce. Depresja .., łódzka depresja, czy Łodziaków też ona dopada? Jak tu żyć i nie popełnić samobójstwa zerkając dookoła?

I nagle .. jakby ziemia się rozstąpiła i nastąpiła jasność -przebłysk piękna i czystości – toż to siedziba  Łódzkiego Urzędu Marszałkowskiego. Piękna strzelista, dookoło niej czysto, w środku nowocześnie, jasno. Czysta winda, czyste korytarze. Teraz rozumiem, dlaczego w Łodzi praca urzędnika cieszy się takim wzięciem! Ludzie biegiem podążają do miejsca pracy – bo tam ostoja ładu, porządku, czystości, piękna, harmonii, ..

 

Łódzka depresja Łódź brudne, szare miasto nie do życia?

Jestem na 11 piętrze budynku Łódzkiego Urzędu Marszałkowskiego, zerkam w dół na panoramę i … kolejny szok, jakby bramy piekieł się otworzyły i wołały:

„Chodź!, Chodź do naszego łódzkiego piekła! Widok z góry brudnych, zaniedbanych, odrapanych kamienic. Smrodu nie czuć nosem, ale oczyma wyobraźni czuję jak „wali - zapach i łódzka depresja” tam na dole. I ja tam będę musiał znowu zejść?

Jak to jest, że władza ma tak czysto, pięknie, bogato, a reszta .. eeech, szkoda gadać.  Wracam wzrokiem do środka, miłe sympatyczne Panie urzędniczki. Znowu jestem w oazie piękna i czystości. Aż żal butami niszczyć tę czystą, ładną, delikatną podłogę. Łódzka ostoja piękna, czystości, harmonii, ..

Zaraz zaraz, a reszta Łodzi? Czemu Łódź jest taka zaniedbana i brudna - depresyjnie brudna? Czemu w takich warunkach żyją ludzie? Czy aby na pewno żyją? A może jedynie wegetują w depresji. łódzkiej depresji .. Czy aby nie Prezydent Łodzi - nie tak dawno burzyła się na negatywne informacje o Łodzi przedstawiane przez zagraniczną stację telewizyjną? A może mieli rację?

 

Łódzka depresja Łódź brudne, szare miasto nie do życia?

I tylko jednego nie rozumiem: Jak mieszkańcy Łodzi robią, że tutaj żyją i nie popadają w skrajną depresję? Szczególnie o tej, brudnej porze roku? Ba, powiem więcej: jak ja tutaj mogłem żyć kilka lat?

Wyjeżdżając z Łodzi zrozumiałem dwie rzeczy:

Szeroka droga wyjazdowa S14 została zrobiona, aby jak najszybciej opuścić depresyjne miasto – Łódź

Cieszę się, że już w Łodzi nie mieszkam i że tak szybko po S14 mogę opuścić Łódź i łódzką depresję

P.S. do Łódzka depresja Łódź brudne, szare miasto nie do życia?

Drodzy mieszkańcy Łodzi – trzymam za Was kciuki i za Wasze władze, aby czysto i ładnie robiły nie tylko sobie, ale także Wam. Nie popadajcie w depresję! Łódzko-ludzką depresję ..

 

Zobacz w bocznym menu podobne artykuły do: Łódzka depresja - Łódź - brudne, szare miasto nie do życia?