Dotacje unijne – turystyka napędza łódzkie – kto na to wpadł?

Jakiś czas temu znalazłem dziwne hasło: Turystyka napędza łódzkie. Dodam, że w naborach – tzw. Konkursach „rozdających” unijną kasę na różne projekty (miękkie i twarde) znajdowały się zapisy odnośnie przyznawania dodatkowych punktów za skierowanie pozyskanej dotacji unijnej na przedsięwzięcia związane z turystyką.

Dotacje unijne – turystyka napędza łódzkie – kto na to wpadł?

Hasło Turystyka napędza łódzkie zostało wymyślone prawdopodobnie pod dotacje unijne – kasa unijna na turystykę w łódzkim? Hm. Odważne. Przecież tutaj nie ma co zwiedzać, gdzie odpocząć i chyba nawet nie ma już czego remontować. Mieszkam w tym województwie już kilkadziesiąt lat i mimo, że chcę dla niego jak najlepiej, zupełnie nie rozumiem o co chodziło twórcy hasła (i ideom przyświecającym urzędnikom tworzącym regulaminy naboru unijnych środków).

 

Dotacje unijne – turystyka napędza łódzkie – kto na to wpadł?

Ale mam ideeę – niekoniecznie odnośnie dotacji w łódzkiem na turystykę – myślę, że włodarzom tego województwa chodziło o turystykę wyjazdową z województwa. Przecież miasta tutaj pustoszeją, to i po co brać dotacje na turystykę, gdy zwijają się m.in. Łódź, Zduńska Wola, Łask, itd. Czy aby łódzkie nie umiera? A jako jego mieszkaniec mam nieodparte wrażenie, że nie bez powodu ludzie stąd wyjeżdżają. A może ktoś ma inną opinię na ten temat?

 

Zobacz w bocznym menu podobne artykuły do: Dotacje unijne – turystyka napędza łódzkie – kto na to wpadł?

Nauczyciele nieroby - Okiem Strusia ile pracują

Struś Inteligent o nauczycielach poswojsku.com.pl oraz na naszym kanale: youtube.com/user/poswojsku/videos