BAJECZNIE - Robin z Polski - komiks nie- polityczny

Podstępny Szeryf – niecne plany Pezesa i Maciorowicza

 

Podczas, gdy Robin prowadził rozważania, podstępny Szeryf-Prezes obmyślał kolejne niecne plany pozbycia się Robina-Donka.

Szeryf Prezes MrocznySiedząc w swoim starym, ponurym zamczysku, zacierał łapki i rozmawiał ze swoim wojem-doradcą – Maciorowiczem.Szeryf prezes -

- Macioro?

- Nie Macioro, tylko Maciorowiczu!! – krzyknął zdenerwowany Maciorowicz. – Czy ja Szeryfowi przypominam kobietę??

Szeryf popatrzył na niego z lekkim obrzydzeniem i powiedział z satysfakcją:

- Jakbyś nieco, tzn. o dziewięć dziesiątych wyładniał, poszedł do dobrego szałasu piękności lekkich panien, dał się umyć, to i tak bym Ciebie nie mógł pomylić z kobietą. I nie podnoś na mnie głosu! To, że jako jedyny z mojej drużyny zostałeś przy mnie w tej trudnej chwili nie uprawnia Cię do podnoszenia głosu.

Maciorowicz przyboczny przypupas prezesa- Przepraszam Panie – rzekł Maciorowicz próbując kłaniać się w pas, choć ze względu na tuszę i zbyt sztywny kark niespecjalnie mu to wyszło. – Jak mogę Ci służyć, o Szeryfie-Prezesie?

- Już dobrze, dobrze. Wybaczam. Zakończył się rozejm, który podarowaliśmy Robinowi – koniec tej cholernej gry w pęcherz, gałę czy cokolwiek by to nie było. Trzeba dokopać Robinowi i jego zafajdanym przydupasom.

- Oj, tak, tak, tak!! – wykrzyknął Maciorowicz, a jego mina była tak szczęśliwa jakby właśnie osobiście kopał „czwórkę” Robina. – Wreszcie będę mógł się zerwać ze smyczy i poooogryźć, aż do krwi .. – rozmarzone, przekrwione oczy Maciorowicza były najlepszym komentarzem do tej sceny.

 

Podstępny Szeryf – niecne plany Pezesa i Maciorowicza

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Kilka godzin później ..

Szeryf-Prezes siedział w swoim zamczysku, wyciągał monety ze skarpety, czyścił je i wkładał do innej – czystej skarpety, głaskając wiernego kota i mamrocząc pod nosem:

- Nie ma to jak wierny kot i skarpeta. Skarpeta jest bezpieczna, niezagrożona przez pazernych poborców, rozsyłanych po wszystkich bankach przez krwiopijcę Robina.

Mrucząc tak dostrzegł nagle cień w wejściu.

- Ach – krzyknął wystraszony – ktoś Ty?

- Maciorowicz, Twój wierny Maciorowicz ..

- Masz go?? – zapytał Szeryf.

- Kogo?

- Wroga naszego! – wykrzyczał Szeryf. - Przecież widziałem z okna, że wchodził do Króla.

- Do Króla może tak, ale ..

- Nie, nie, nie - wykrzyczał Szeryf, waląc skarpetą z bilonem w dębowy stół. – Ja tak nie mówiłem! Jakiś Ty głupi, tłumaczyłem ci, że ..

- No właśnie – podchwycił Maciorowicz. – Więc ..

- Cisza głupku! – wykrzyczał zdenerwowany Szeryf. – Rozumiesz?

- Trochę, ale … ale niekoniecznie dokładnie – tłumaczył się Maciorowicz ..

 

Ale zostawmy ich samym sobie. Pewno to tłumaczenie potrwa jeszcze jakiś dłuższy czas, bo przynajmniej jeden z nich nie jest specjalnie lotny, więc może nawet dojdzie do rękoczynów. Poznamy to po ich wyglądzie – w przyszłości.

 

Zobacz w menu ciąg dalszy: Podstępny Szeryf – niecne plany Pezesa i Maciorowicza