BAJECZNIE - Robin z Polski - komiks nie- polityczny

Zdrada li to czy nie zdrada przyjaciela? Gowinski atakuje Robina Premiera

Kiedy dotarli do Stolicyi, nadziali się akurat na wiejskiej drodze na zebranie Rady Baronów. Swoją drogą nikt nie wiedział, dlaczego zebranie najważniejszych 460 przywódców plemiennych zostało nazwane Radą Baronów. Przecież nikt z nich baronem nie był, a złośliwi powiadali, że to przejęzyczenie i powinno być: Rada Baranów. Jak zwał tak zwał, Rada Baronów czy też Baranów – właśnie obradowała. Przemawiał jeden z najwierniejszych druhów Robina Premiery: Jaro Gowiński. I Robin był w szoku! Jego stary druh namawiał właśnie całą Radę Baranów, o przepraszam - oczywiście Baronów, do głosowania przeciwko zarządzeniom Robina!

- Zdrada – krzyknął Robin wchodząc na trawiasty plac przy wiejskiej, na którym odbywała się narada. – Zdrada – powtórzył.

- Ciszaaa! – krzyknęła Wielka Baba, czyli szefowa Rady Baronów.

Robin zamilkł, usiadł obok swoich najwierniejszych druhów i wsłuchiwał się w słowa Jaro – nie wierząc swoim uszom. Zresztą oczom też nie dowierzał, a nawet swojemu nosowi. Popatrzył na ręce i nogi – „Też im nie dowierzam” – stwierdził w myślach.

 

Zdrada li to czy nie zdrada przyjaciela? Gowinski atakuje Robina Premiera

Jaro skończył właśnie swój bzdurny wywód i wówczas Robin majestatycznie powstał i powiedział:

- I Ty Jaro przeciwko mnie? Sztylet próbujesz wbić w moje żebra? – głos Robina był donośny i oczywiście majestatyczny.

- Robinie, to nie tak o nasz majestatyczny Premiero! Ja Ciebie szanuję, ale nie chcę, abyś się którejś nocy obudził obok chłopa zamiast swojej kobiety.

- Co? A to o to chodzi? – powiedział na głos Robin Premiera, a po cichu pomyślał: „Czyżbym znowu czegoś nie doczytał jak to było w przypadku tych głupich ACTA? O, kurde, a co robią moi doradcy!?”.

Tak oto Robin omamiony przez druha Jaro wizją spania z chłopem, nie zauważył nawet jak sieć intryg pod nim, a może i nad nim – bardzo zgęstniała. Właściwie to ta sieć była dookoła, z każdej jego strony. Może właśnie dlatego zaczął się tak gorączkowo oglądać dookoła siebie?

 

Zobacz w menu ciąg dalszy: Zdrada li to czy nie zdrada przyjaciela? Gowinski atakuje Robina Premiera