BAJECZNIE - Robin z Polski - komiks nie- polityczny

Państwo Lechitów – kto jest kim w naszym kraju POO PISK PSLB RPiK SLDP

logo bajecznie Lechistan RADA BARONÓW (czytaj baranów) - zebranie najważniejszych 460 przywódców plemiennych zostało nazwane Radą Baronów - choć nikt z nich baronem nie był, a złośliwi powiadali, że to przejęzyczenie i powinno być: Rada Baranów. Jak zwał tak zwał, Rada Baronów czy też Baranów – obradowała i wspomagała rząd i nierząd w kraju. Szefową Rady Baronów jest Wielka Baba. Skąd ta nazwa? Od babki z ciasta czy babki z piasku? Bladego pojęcia nikt chyba w całym Lechistanie nie miał.

 

Donald Robin PremieraPOO – (wymawiane z dłuuugim „oooo”) zawżdy, gdy słońce było bogiem, trzech mędrców stanęło nad morzem i zrozumiało formułę przemijania rzeczy i ludzi. Zrozumieli, że jest już „pooooo” wszystkim. Dlatego nazwało siebie samych i swoje filozoficzne uniesienia POO. Drugie „O” zostało dodane do wyrazu „po” dla podkreślenia formuły przemijania. Jednemu z nich Robinowi zwanemu Donkiem, tak się owe przemijanie spodobało, że i jego dwaj przyjaciele mędrcy – przeminęli z wiatrem i falami morza. No i został się sam, walcząc z Szeryfem. Dlatego musiał sobie skompletować wesołą drużynę.  Obecnie najważniejsi z nich - dalej ...

 

Szeryf Prezes MrocznyPISSK – historyja tej partii jest banalnie prosta, wywodzi się ona ze starożytnego Rzymu, gdzie jak głosi legenda były dwie pary bliźniaków. Jedna z nich zobaczywszy wilczycę – założyła Rzym, a druga zobaczywszy wilczycę uciekła tłumacząc, że biegnie po księżyc i dotarła aż nad Wisłę. Biegnąc krzyczeli dziwne wyrazy, które tutejsi woje zrozumieli jako: „pissk”. Ponoć biegnąc piszczeli, że aż Smok uciekł do groty pod Wawelem. No i tak już zostało - PISSK. Warto dodać, że organizacja PISSK jest potężna, włada czarną magią i nawet jeden raz dalej ..

 

 

Waldek Pawlakowsky bohaterski mundurowyPSLB – mawiają, że partia ta powstała prosto z ziemi, a złośliwi dodają, że wkrótce tam wróci. Ich nazwa w pełnej wersji rzadko jest używana: Partia Sioła Leniwych Buraków. Cóż, nazwa wszystko mówi. A jakby ktoś miał wątpliwości - najważniejsza dla nich jest ziemia i wzajemna miłość, która przejawia się w potrzebie ciągłego przebywania w swoim towarzystwie. Stąd wszyscy zrzeszeni w PSLB słyną z dwóch cech: lenistwa i dalej ..

 

 

Lechosław Miler SLDPSLDP Sobie Ludu Dobrze Przypomnij – nazwa partii nawiązuje do przemocy zawżdy stosowanej, podkreślając, że znowu tak kiedyś może być. Ta starodawna partyja pamięta jeszcze mroczne czasy wielkiego chaosu i mroku. Swoją drogą z mroku, to może wyjść się udało, ale chaos w państwie lechickim jakby się ciągle pogłębiał. Właśnie na tym bazuje SLDP – na chaosie i mroku. A jej mroczny przywódca Miły Lachosław dalej ..

 

 

Ruch Pały i KotaTwój Ruchliwy Ciąg Ku Oświeceniu w skrócie TRCKO określani kiedyś jako:
Ruch Pały i Kota w skrócie RPiK – zwani także potocznie Władcami Kopiącego Ziela, co zresztą jest wysoce nieuprawnione, gdyż w rzeczywistości to oni są we władzy ziela a nie odwrotnie. Ich właściwa nazwa wzięła się od przywódcy Rucha Pały, który za młodu w lesie nadwiślańskim zamieszkiwał z ludem Kotów, ale to już zupełnie inna historyja. Ponoć rzeczy, które wyprawiał z ludem Kotów były tak strasznie śmieszne dalej ..

 

 

 

No Prawicą Jeszcze Kogoś Muśnijmy – w skrócie NP JKM - Ale warto odnotować wielki powrót po latach wygnania Janosika Korwin-Jucha, słynącego z hukania głosowego oraz sympatyzowania z laniem w mordę (kobiet i jak się okazało mężczyzn także). Zwolennicy Januszka zjednoczyli się pod hasłem: No Prawicą Jeszcze Kogoś Muśnijmy – w skrócie NP JKM i tak właśnie siebie nazywają.