Naturalne Zasady Życia

Naturalne Zasady Życia to powieść opowiadająca o losach istot ludzkich na kilku planetach. Akcja książki rozpoczyna się na Siódmej Planecie Układu Keron. Wymienione miejsce we Wszechświecie jest pierwszym, na którym doszło do unicestwienia ludzi oraz obalenia ich panowania. Prawdopodobnie jedynym ocalałym człowiekiem Siódmej Planety jest Astilus, syn mitycznego, potężnego maga – Merlina. Tak! Maga Merlina. Jak to się stało, że ten niesamowity ród czarodziei znalazł się w odległej galaktyce? Tego możesz się dowiedzieć w mojej powieści.

Pierwszy tom: Siódma Planeta Galaktyki A Ludzie, jest wprowadzeniem do Natury Wszechrzeczy. Opowiada o Wszechświecie, istotach w nim żyjących oraz Naturalnych Zasadach Życia, ciągle łamanych przez ludzi. Książka rozpoczyna się od opowieści o Astilusie. Młody Mag po śmierci ojca i opanowaniu Siódmej Planety przez trzynogie i trzyrękie Mrony oraz krwiożercze Harpie, opuszcza rodzinną galaktykę, statkiem potrafiącym podróżować Wodnymi Portalami Czasoprzestrzennymi. Syn Merlina trafia na Ziemię, samotny, ale z celem wyznaczonym przez zmarłego ojca: „Zbudować przymierze superbohaterów w celu obrony istnienia ludzkości przed wrogami zewnętrznymi oraz przed własną działalnością ziemskich ludzi.” Jak dowiesz się w Tomie 2, do wspomnianej grupy nazywanej: Przymierzem Dębowego Stołu, zaproszony zostanie tylko jeden człowiek, Ziemianin Derek – haker, programista. Pozostali, to osobniki różnych gatunków żyjących na Ziemi, w tym starodawni Hermonianie oraz człowiek, ale pochodzący z odległej planety Faron. Kleosa, bo o nim mowa, poznasz w pierwszym tomie powieści i to wraz z opisem wspaniałej Ceremonii Zespolenia – roślin i zwierząt z osobnikami ludzkimi.

W drugim tomie ZIEMIA Powrót Władcy Magii zostaną wyjaśnione historie superbohaterów budowanego przymierza. A nawet dojdzie do pierwszej bitwy pomiędzy nimi a siłami ziemskiego zła. Oczywiście nie zabraknie także odrobiny magii. A nawet pojawi się mityczny, starodawny Powietrzny Smok.

Tom trzeci to powrót do korzeni ludzkości, z czasów przed stworzeniem obecnie dominujących ziemskich religii. Pradawne bóstwa mogą pomóc, ale czy tak się stanie? Są starzy, znudzeni oraz zniechęceni patrzeniem na niszczenie Naturalnego Porządku Wszechrzeczy. Czy nasi bohaterowie z młodym magiem Astilusem na czele będą potrafili przekonać Pradawnych Bogów do jeszcze jednego wysiłku?

Moja powieść została zaplanowana na 5 tomów:

TOM I SIÓDMA PLANETA Galaktyki A Ludzie

TOM II ZIEMIA Powrót Władcy Magii

TOM III HERMONIAŃSCY HEROSI Starzy Bogowie

TOM IV FARON Odkupienie

TOM V PRZYMIERZE Ostatnia Nadzieja

Uwaga!

Tom I i Tom 2 zostały wydane także razem, jako jedna książka pod tytułem: SIÓDMA PLANETA Powrót Władcy Magii.