Siódma Planeta
bezpłatna książka on-line

Siódma Planeta Tom Pierwszy

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Chr Ras

Siódma Planeta Hermoni Święte Zasady Życia

„Las dla starodawnych Hermonów jest domem i pożywieniem,
A dla ich czynów i pięknych myśli - codziennym natchnieniem.”

Wiele lat temu Astilus usłyszał od ojca, że Hermoni żyją w sposób naturalny. Merlin opowiadał o życiu zgodnym z naturą. Bez domów, bez majątku, nawet bez stałej rodziny. Dlaczego? Bo wszyscy byli dla siebie wielką rodziną, a natura dostarczała im to co jest niezbędne do prawego, naturalnego życia. Natura była także ich rodziną. Wspierała ich, karmiła, a nawet leczyła. Wszystko to wówczas brzmiało dość mało prawdopodobnie. Jak jakaś kolejna bajka opowiadana synowi przez kochającego ojca. Chyba właśnie dlatego młodzieniec nie do końca dowierzał w opowieści Merlina. A tymczasem miał zobaczyć dokładnie to wszystko na własne oczy.

Dumna starodawna rasa hermońska, nie budowała wielkich domów, co najwyżej skromne szałasy lub drewniane, niewielkie siedziby. Część z nich mieszkało po prostu pod gołym niebem, razem z roślinami i zwierzętami. Tym się szczycili. Bo to była ich naturalna wielka rodzina. Oznaka biedy u ludzi, u nich była czymś naturalnym. Zresztą pojęcia bieda czy bogactwo kojarzyły się im tylko z ludźmi. W pradawnym języku hermońskim takich słów jak bieda czy bogactwo po prostu nie było. Hermoni żyjąc przez wiele wieków nauczyli się, że gromadzenie jakiegokolwiek majątku nie ma sensu. Prowadzi tylko do zatracenia starodawnego jestestwa i powoduje trudności w życiu codziennym. Gdy stajesz się uzależniony od rzeczy, pragniesz z nimi przebywać. Napawać się samym posiadaniem, bez umiejętności wytłumaczenia naturalnego powodu posiadania wielu zupełnie niepotrzebnych przedmiotów. Gdy coś ci się podoba, pragniesz to mieć. Pragniesz posiadać więcej, więcej. I jeszcze więcej. I jeszcze więcej, i tak bez końca, aż narodzi się chciwość … Tylko po co? Dlaczego? Dla wygody? Dla przyjemności? Dla radości? Taaak? Nie! Zdecydowanie nie. Przecież nawet ludzie znają starodawną hermońską prawdę:

„Pieniądze prawdziwego szczęścia nie dają”, choć w oryginale hermońskim brzmiało to:

„Pieniądze naturalnego szczęścia nie dają”, ale tej wersji ludzie nie byli i nie są w stanie zrozumieć.

Tylko, że ludzie zupełnie tej prawdy nie rozumieją. Co innego Hermoni. Swoją siłę czerpią z natury. Ona ich wspiera, a oni ją. Korzyści są obopólne, bo stanowią z naturą prawdziwą rodzinę. Uzupełniają się z Nią i wzajemnie wspierają, prowadząc do rozwoju naturalnego jestestwa. Dlatego właśnie mówią, że żyją naturalnie. Naturalnie znaczy w zgodzie ze swym naturalnym jestestwem. Żyjąc w zgodzie z naturalnym jestestwem, w przeciwieństwie do ludzi, nie potrzebują wymyślnych przepisów prawnych. Kierują się jedynie kilkoma podstawowymi prawami niezbędnymi w ich długowiecznym życiu. Spisali je przed wieloma wiekami w najważniejszej hermońskiej księdze o nazwie: Święte Zasady Życia.

Hermoni w swojej wielowiekowej historii, będąc istotami wysoce inteligentnymi dość szybko poznali zasady tworzenia i użytkowania wspaniałych technologii. Poziom ich wiedzy jest ciągle nieosiągalny dla ludzkości. Ale równocześnie ta starodawna rasa zrozumiała, że technologia prowadzi do zniszczenia naturalnego jestestwa. A naturalne jestestwo jest podstawowym darem powodującym długie, spokojne i szczęśliwe życie. Dlatego posiadając wiedzę o różnorodnych zaawansowanych technologiach, prawie jej nie wykorzystują. Dążą jedynie do powiązania rozwoju natury z technologiami jej służącymi. Jej, czyli naturze, a nie im samym. Jest to sposób myślenia zupełnie niepojęty dla większości przedstawicieli rasy ludzkiej.

Siódma Planeta Astilus Mag Potomek Merlina grafika z logo poswojsku.com.pl

Kluczem do zrozumienia mentalności i sposobu wielowiekowego trwania Hermonów jest słowo „natura” i jego odmiany: naturalny, naturalna, naturalnie. Rozmawiając z nimi młody mag niezmiernie często spotykał się z tymi słowami. Na początku wydawało mu się to sztuczne i takie dziwne, niepraktyczne. Potem dotarł do niego sens. Zrozumiał, że na przykład naturalne wyleczenie prowadzi do długiego życia. Powrót do zdrowia za pomocą sztucznych wynalazków, typu różnego rodzaju nienaturalne - chemiczne substancje, prowadzi do braku możliwości istnienia jednostki przez długie wieki. Podobnie rzecz się ma z pokarmami. Naturalne jedzenie, prowadzi do długiego życia. Naturalne przebywanie w otoczeniu prowadzi do długiego życia. Można by tak wymienić po kolei każdą codzienną czynność i jeżeli tylko jest ona wykonywana naturalnie, to prowadzi do długiego, bardzo długiego istnienia jestestwa jednostki.

„Naturalnie czyli zgodnie z naturą.”

Siódma Planeta grafika z logo Hermoni Święte Zasady Życia poswojsku.com.pl

Rozwijanie istoty poprzez rozwój wnętrza i istnienia dla innych, a nie dla siebie. To właśnie sposób rozumowania Hermonów. Rozwój duchowy popierali rozwojem ciała. Dążyli do wykorzystania pełni możliwości korzystając z energii ziemskiej oraz kosmicznej. Poprzez medytację przechwytywali krążącą w poszczególnych wymiarach energię i wykorzystywali ją do rozwoju otoczenie, poprzez własny rozwój.

Dopiero teraz, gdy miał możliwość bycia wśród Hermonów, Astilus zrozumiał wagę najważniejszego słowa długowiecznej rasy. Niby wiedział od ojca o tym wszystkim co zobaczył w ciągu tych pięciu dni, ale dopiero teraz żyjąc z nimi „naturalnie”: zrozumiał! Pojął co znaczy: „naturalnie”. A przynajmniej starał się zrozumieć. Bo przecież w dużej mierze był człowiekiem. A będąc zespolonym z wieloma ludzkimi słabościami, trudno jest przejść na wyższy poziom naturalnego sposobu życia. Tym większym szokiem stała się dla niego różnica pomiędzy tym co robili ludzie na Ziemi, a tym co wyznawali i co czynili każdego dnia Hermoni. Zniszczenie oraz obłuda kontra pokój i harmonia? Nasuwało się jedno podstawowe pytanie: „Dlaczego ludzie żyją na Ziemi? Dlaczego ludzie jeszcze żyją?”

Siódma Planeta - bezpłatna powieść - ciąg dalszy ...